Již tradičně se Oddělení ekologického zemědělství se svým biostánkem představilo v sobotu 15. září na akci Zažít město jinak v Karlíně.

Ministerstvo zemědělství zde ve svém opulentním stánku prezentovalo vybrané, pro veřejnost atraktivní, obory. Vedle včelařství, bezpečnosti potravin a vermikopostování  zde bylo zastoupeno i ekologické zemědělství.

Návštěvníky zejména zajímalo, jak funguje kontrola a certifikace ekologických zemědělců a výrobců biopotravin. Rádi se účastnili poučného kvízu, kde zábavnou formou zjišťovali údaje o ekologickém zemědělství v České republice, čímž si vysloužili drobný dárek. Oblíbenými se staly různé biopotraviny, kde si zájemci rovnou mohli ověřit, jak se certifikované biopotraviny správně označují.

Na stánku probíhaly i ochutnávky zahrnující i bioprodukty. A to včetně těch nejlepších, jako třeba Bio Trhané paštiky z přeštického prasete, které se pyšní oceněním Česká biopotravina roku 2016 z Biofarmy Sasov. Právě v Sasově u Jihlavy proběhne příští sobotu 22. září další akce, kde můžete navštívit ministerský biostánek. Lákavé jsou i následující jablečné slavnosti v ekologické vesnici Hostětín v neděli 23. září. Doufáme, že počasí bude stejně slunečné jako v Karlíně.

IMG_0966 IMG_0952 20180915_145554_resized