V sobotu 22. září jsme s ministerským biostánkem zavítali na další zajímavou ekologicko-zemědělskou akci.  Tradiční BIOzemědělský den se konal na Biofarmě Sasov u Jihlavy, která je známá chovem přeštických prasat s vysokou úrovní welfare zvířat.

Návštěvníci zde měli možnost prozkoumat farmu, nakupovat biopotraviny nejen ze sasovského vepřového a účastnit se spousty dalších aktivit pro děti i dospělé. Slunečné babí léto přilákalo mnoho návštěvníků také k našemu stánku, kde bylo stále plno. Zájemci se mohli zeptat na cokoliv, co se týká ekologického zemědělství včetně systému certifikace a kontroly ekologických producentů.

Fakta a zajímavosti ze světa biopotravin a ekologického zemědělství mohli hosté objevit formou kvízu, čímž si vysloužili drobný dárek. Ve většině případů to byla biopotravina na ochutnání. Oblíbenou volbou byla lahvička biomoštu z Hostětína.

Zajímající se návštěvníci často ocenili leták Ekologické zemědělství v kraji Vysočina (či ostatních krajů) se seznamem vybraných biofarem v regionu, kde lze biopotraviny přímo nakoupit, případně si farmu osobně prohlédnout.

Sasov 1 Sasov 3 Sasov 4 Sasov 5