BIO DÁVÁ SMYSL – nám i přírodě

19. ročník kampaně Ministerstva zemědělství ZÁŘÍ – MĚSÍC BIOPOTRAVIN A EKOLOGICKÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ se blíží. Máme pro vás opět připraveny soutěže o bio dárky od našich partnerů, které budou probíhat na našem facebooku. Představíme vám také lokální bioproducenty a české ekofarmáře na farmářských trzích, dožínkách a biojarmarkách. Těšme se společně na září, ale nezapomeňte i přes rok dát přednost BIO potravinám, protože jsou známkou kvality, šetrného přístupu k životnímu prostředí a ekologického hospodaření.

 

Proč zvolit bio?

Ekologické zemědělství je systém pěstování a produkce potravin, který dbá na životní prostředí, je ohleduplný k okolním rostlinám a živočichům, neplýtvá přírodními zdroji a zajišťuje dobré podmínky při chovu hospodářských zvířat.

Zaručuje udržitelnou zemědělskou výrobu pro příští generace

Certifikováno - možnost ověření online (www.eagri.cz/rep)

Zaručuje dobré životní podmínky zvířat

Nepoužívá průmyslová hnojiva a pesticidy

Udržuje a zlepšuje kvalitu vody

Zachovává přirozenou rozmanitost v krajině

Jak poznám bio výrobky?

Biopotraviny, které byly kontrolovány v České republice (tedy nikoliv nezbytně výhradně české biopotraviny), poznáte podle této zelené „biozebry“, státní ekoznačky, která zaručuje, že výrobek splňuje požadavky zákonů o ekologickém zemědělství.

Od 1. července 2010 platí pro všechny výrobce biopotravin v Evropské unii povinnost používat na biopotravinách jednotné označení logem Evropské unie pro ekologickou produkci, tak zvaným evropským biologem.

Nenechte si ujít

Dožínky na Letné

Ministerstvo zemědělství vás zve na tradiční dožínky – svátky sklizně, které se slaví na...

Pohanková slavnost

Ekofarma Probio zve všechny milovníky kvalitního jídla, a hlavně pohanky na Pohankovou slavnost. Kromě...

Pražský Biojarmark 2023

Jediný farmářský trh v Praze, který ručí za opravdovou kvalitu, vás letos čeká v...