17. únor
čas konání10:00 - 22:00
místo konáníkulturní centrum Kampus Hybernská

Mrkev v zimě 2: festival spolupráce mezi zemědělci a spotřebiteli

Jaké bude vaše jídlo v roce 2023? Přijďte na setkání lidí, kteří chtějí zdravé jídlo a zdravou krajinu. Potkejte se s těmi, kteří u nás rozvíjí komunitou podporované zemědělství (KPZ) a další systémy, v nichž se s důvěrou a vzájemným respektem propojují spotřebitelé přímo s místními zemědělci. Přijďte (se) inspirovat, sdílet zkušenosti, ptát se a hledat cesty vzájemné spolupráce mezi zemědělci, spotřebiteli, potravinovými iniciativami a organizacemi, které se zabývají souvislostmi mezi jídlem, zemědělstvím, člověkem a krajinou.

Program:
Těšit se můžete na příklady z praxe, sdílení příběhů i propojování s ostatními účastníky. Celým dnem se budou prolínat základní témata jako KPZ a další potravinové komunity, městské zemědělství, hledání synergií ve spolupráci, místní komunity očima vědců, promítání filmů… A důležité budou i vaše vlastní příběhy, které na festival přinesete. Program budeme během následujícího měsíce upřesňovat.

Účast na festivalu otevíráme všem zájemcům. Ani peníze by neměly být překážkou. Proto nabízíme účastníkům možnost zvolit si výši vstupného podle své aktuální životní situace a vnímání od 0 do 450 Kč. Podrobnosti v registraci.

Přihlásit se můžete do 12. 2. 2023 nebo do naplnění kapacity prostřednictvím ONLINE FORMULÁŘE: https://bit.ly/chci-na-mrkev
Více informací na webu: https://kpzinfo.cz/akce/mrkev2

KONTAKT
Jana Kožnarová / jana@asociaceampi.cz, 606 021 521
Grafika: Tereza Chroňáková, Hospodářství Svobodné Hory

Festival pořádá Asociace AMPI ve spolupráci s PRO-BIO Ligou a s Ústavem Geoniky AV ČR, v.v.i. Akce je součástí projektů „LSPA pro Prahu“ a „Ekoporadenství a vzdělávání – Ekoporadnypraha.cz“, které podpořilo Hlavní město Praha. Dále akci podpořila Akademie věd ČR v rámci „Strategie AV 21“.