BIO chutná vám i přírodě

Patnáctý ročník kampaně Ministerstva zemědělství Září – Měsíc biopotravin jednoznačně potvrdil rostoucí zájem spotřebitelů o biopotraviny. Dlouhodobým cílem kampaně je přibližovat spotřebitelům důvody, proč nakupovat biopotraviny a propagovat ekologické zemědělství. Mottem a ústředním tématem letošního ročníku bylo „Bio chutná vám i přírodě“. V rámci kampaně byl jako každoročně vyhlášen absolutní vítěz soutěže Česká biopotravina roku, kterým se stalo BIO Kaštánkovo sušené maso vepřové s tymiánem a zázvorem.

Své brány veřejnosti otevřelo v roce 2019 dvanáct ekologických farem či obchodních a výrobních podniků. Pro veřejnost to byla opět možnost navštívit české ekofarmy, ochutnat biopotraviny přímo „ze dvora“
a seznámit se s principy ekologické produkce. Všechny akce se setkaly s velkým zájmem návštěvníků, kdy
i na nejodlehlejší farmy vždy dorazilo několik set lidí. Oddělení ekologického zemědělství Ministerstva zemědělství v rámci tradiční road show navštívilo se svým vzdělávacím stánkem pět podniků a zodpovědělo stovky otázek spotřebitelů. Navštívit jste mohli například Biozemědělský den na Sasově nebo Ekofarmu Babiny. Pro dospělé byl přichystán trh a ochutnávky, děti si mohly zaskákat na nafukovacím kombajnu, projet se na koních nebo si nechat některé z domácích zvířat namalovat na obličej.

Ministerstvo zemědělství v roce 2019 propagovalo biopotraviny také na samostatných expozicích na výstavě Země živitelka a Dožínkách na Letné. Kampaň Září – Měsíc biopotravin ukončil 19. října tradiční biojarmark na dvorku Národního zemědělského muzea.

Je vidět, že bio opravdu chutná. A proč je dobré i pro přírodu? Protože biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství!