Kupujte BIO srdcem

V roce 2020 již po šestnácté podpořilo Ministerstvo zemědělství lokální ekofarmy a výrobce biopotravin, a to pod heslem „Kupujte BIO srdcem“. Každoroční edukační kampaň Září – měsíc biopotravin a ekozemědělství byla oficiálně zahájena vyhlášením absolutního vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2020, kterým se stalo sušené hovězí maso z Mitrovského dvora na Vysočin. Cílem kampaně je zvýšení zájmu veřejnosti o bio výrobky z domácí produkce a edukace v otázce podpory lokální ekonomiky a krátkých dodavatelských řetězců.

Po celé září se tradičně konala řada akcí, na kterých byly biopotraviny a ekologické zemědělství propagovány. Jednalo se zejména o dny otevřených vrátek na farmách v rámci projektu Poznej svého farmáře. V rámci měsíce září byly naplánovány akce na pěti farmách – Biofarma Pod Hájkem, Ekostatek Vlkaneč, Horňácká farma, Miloš Kurka – Kurkovy bedýnky (Zahrada Černíkovice) a Ekofarma Bošina. Poslední dvě akce se z důvodu nepříznivé epidemiologické situace však neuskutečnily. Veřejnosti jsme představili BIO také na oslavách 125. výročí založení Pražské tržnice a tradičním Pražském biojarmarku v Národním zemědělském muzeu, kde jsme informovali o principech, zásadách a přínosech ekologického hospodaření.
Spolu s partnery kampaně Ministerstvo zemědělství připravilo řadu soutěží, ve kterých mohli účastníci získat dárkové balíčky biopotravin či biokosmetiky a vyzkoušet tak bioprodukty od našich partnerů.
 
Partneři ročníku 2020:
PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, z.s.
PRO-BIO Liga pobočný spolek
Agropress.cz
Slušná firma, z.s.
Sklizeno.cz
Amylon, a. s.
Billa, s. r. o.
Biopekárna Zemanka, s. r. o.
Country Life, s. r. o.
dm drogerie markt, s. r. o.
Ekofrukt Slaný, s. r. o.
GOLDIM, s. r. o.
Moštárna Hostětín, s. r. o.
ROSSMANN, s. r. o.
Sonnentor, s. r. o.
Víno Marcinčák, a.s.
Weleda, s. r. o.