Výtečná husa nejen na svatého Martina! Inspirujte se a připravte si úžasný recept

Chladné dny se nesou ve znamení skvělého masa. A mezi něj mimo jiné patří například také husa, kterou máme spjatou zejména s příjezdem svatého Martina. Dopřávat si ji ovšem můžeme v podstatě po celý podzim. A i když má každá hospodyňka v záloze svůj osvědčený recept, občas se vyplatí pustit se i do něčeho neotřelého. Vyzkoušejte tentokrát třeba husu na jablkách a medu!

Nenechte nic náhodně a zajistěte si úspěch i u těch nejmlsnějších jazýčků. V nákupních uličkách se vydejte mezi regály s produkty ekologického zemědělství a vybírejte skutečnou kvalitu. Certifikované potraviny vám zaručí, že při jejich produkci nebyla použita žádná zbytečná chemie, umělá hnojiva nebo postřiky. Zvířata v ekologických chovech zase prožívají svůj život v co nejpřirozenějších podmínkách a pravidelný přístup na pastvinu či do výběhu je samozřejmostí. Důraz je kladen také na dostatek prostoru, socializace a pravidelný přísun kvalitního krmiva. Ať už se pak jedná o rostlinnou nebo živočišnou produkci, používání biologických prostředků, délka chovu zvířat či krmení výhradně z vlastní ekologické produkce se pak podepisují i na vyšší ceně biopotravin, která odpovídá i jejich kvalitě. Že vás ekologické zemědělství zaujalo a rádi byste se o něm dozvěděli více? Na stránkách myjsmebio.cz najdete nepřeberné množství zajímavých informací i spoustu inspirace k vaření.

Chcete kvalitně nakoupit, užít si skvělé odpoledne s celou rodinou a zároveň se dozvědět něco nového? Není nic jednoduššího než vyrazit na některou z ekofarem! A že si nejste jisti, která se nachází nejblíže vašemu okolí? Na stránkách kamprobio.cz a lovime.bio si díky interaktivním mapám jednoduše poradíte a rovnou si můžete prohlédnout i aktuální nabídku.

Pro skvělou husu, ale třeba také jehněčí, skopové nebo hovězí maso vyrazte třeba na Ekofarmu Svinná. Ta se nachází na Šumavě nedaleko německých hranic, a kromě široké škály bio produktů nabízí také ubytování v penzionu. Více informací najdete na ekofarmasvinna.cz.

Husa na jablkách

  • bio husa
  • 4 bio jablka
  • bio cibule
  • 100 g bio másla
  • 60 g bio tekutého medu
  • bio drcený kmín
  • sůl, bio pepř

Troubu předehřejte na 170 stupňů. Husu důkladně omyjte, očistěte, usušte a zvenku i zevnitř osolte, opepřete a okmínujte. Oloupanou cibuli a jablko nakrájejte na plátky a vložte dovnitř husy. Další jablka také omyjte, přepulte a dejte stranou. Husu vložte do vyššího pekáčku, přilijte trochu vody a pod pokličkou pečte zhruba 120 minut, následně slijte výpek. Husu potřete směsí medu a rozpuštěného másla, přidejte přepůlená jablka a pečte přibližně dalších 100 minut, dokud husa nezezlátne. Během pečení průběžně podlévejte. Podávejte s houskovým, karlovarským nebo bramborovým knedlíkem a zelím.

Tip na závěr:

Milujete husu, ale nedáte dopustit ani na ostatní druhy masa? Na stránkách myjsmebio.cz jsme pro vás ve spolupráci s kuchařem Hugo Hromasem připravili až 50 originálních a inspirativních receptů z jednotlivých partií hovězího masa. Konečně se tak přesvědčíte o tom, že není třeba vysokých škol na to, abyste si třeba i z těch méně tradičních vykouzlili v pohodlí domova doslova mistrovské dílo!