Září – měsíc biopotravin a ekologického zemědělství je v plném proudu

Oslavte jej, jak se patří! Příležitostí bude opravdu spousta! Co takhle nahlédnout pod pokličku bioprodukce přímo na ekofarmě? V rámci akce Poznej svého farmáře se během září návštěvníkům otevřou vrata hned tří ekofarem! Těšit se můžete na prohlídky jejich zázemí a chybět nebudou ani ochutnávky lokálních bio dobrot.

Těšit se můžete na zajímavý doprovodný program zahrnující nejen divadelní představení, nafukovací skákací kombajn, simulátor dojení kravičky, ale i zábavné hry a soutěže pro děti na téma zemědělství a farmaření, ve kterých děti mohou získat hodnotné ceny se zemědělskou tematikou

Druhý víkend v září Vás přivítala rodinná farma hospodařící na tradičním valašském gruntu – Ekologická Kozí farma Zerlina. Po pastvinách jste mohli vidět běhat stádečko koz hnědých krátkosrstých a z jejich mléka vyrábí čerstvé sýry, gurmánské zrající sýry, nápoje, tvaroh nebo zmrzlinu. Farma nabízí i mnoho ekoagroturistických aktivit zaměřených na rodiny a milovníky valašských tradic.

V polovině září se můžete zastavit na Bio farmě u Františky, kde Vám kvalitu života zlepší kvalitními potravinami. Nově se zaměřili také na naše nejmenší a zařadili do svého sortimentu i dětskou bio bedýnku pro malé i větší děti.

Poslední záříjový víkend Vám otevře svá vrátka Ekofarma Člupy – vítěz zlaté medaile za program PESTRÁ KRAJINA v roce 2021. Vyrábí několik druhů kozích a kravských bio produktů, které si jejich zákazníci nemohou vynachválit. Díky poctivé řemeslné práci s mlékem a maximální péči o zvířata mají jejich produkty tu nejvyšší možnou kvalitu.

Jste milovníky vína a kvalitních sýrů? Tak to se těšte na mikulovský festival.

A nezapomeňte, že 23. 9. je Dnem ekologického zemědělství! Tak si skočte pro nějakou biopotravinu a oslavte jej stylově.

Bio frčí i v říjnu! 8. 10. se těšte na Pražský Biojarmark 2022!