04. září
čas konání10:00 - 16:00
místo konáníČerníkovice, Královéhradecký kraj

Poznej svého farmáře na BIO Zahradě Černíkovice – Kurkovy bedýnky

Měsíc biopotravin odstartuje v Královéhradeckém kraji. Navštivte s námi biofarmu v Černíkovicích, kde se můžete těšit na ochutnávku místních biodobrot, prohlídku farmy, farmářský trh a bohatý doprovodný program pro děti. Biofarma pěstuje široké spektrum zeleniny a to vše bez použití pesticidů nebo průmyslových hnojiv – čistě na přírodní bázi. Biobedýnky rovněž rozvážejí po různých krajích České republiky.

Více informací na http://poznejsvehofarmare.cz/

Zahrada Černíkovice se nachází v Královéhradeckém kraji nedaleko Rychnova nad Kněžnou. Miloš Kurka, majitel zahradnictví, zde od roku 2011 hospodaří na půdě, kterou si pronajal od šlechtické rodiny Kolovratů. Pěstuje spoustu druhů biozeleniny, kterou prodává prostřednictvím bedýnek známých pod názvem Kurkovy bedýnky. Čerstvé biopotraviny ze Zahrady Černíkovice nabízí i formou předplatného na celou sezonu v rámci tzv. KPZ – komunitou podporovaného zemědělství.

Biozeleninu zde pěstují bez použití pesticidů nebo průmyslových hnojiv – čistě na přírodní bázi. Specialitou a vášní Miloše Kurky jsou nakládané papriky. „Část produkce konzervujeme, tedy nakládáme do sladkokyselého nálevu s následnou sterilizací. V roce 2013 naše Černíkovické beraní rohy vyhrály cenu Česká biopotravina roku 2013. Následující rok pak uspěly i Černíkovické okurky a získaly titul Česká biopotravina roku v kategorii rostlinná produkce. Vedle ochutnávky specialit se mohou návštěvníci těšit také na exkurzi do naší zahrady, kde jim ukážeme, jak hospodaříme v souladu s přírodou, ale také na divadlo nebo soutěže pro děti,“ zve na akci Miloš Kurka.