25. září
čas konání10:00 - 16:00
místo konáníVelehrad, Zlínský kraj

Poznej svého farmáře v Zahradnictví Biozelenina Velehrad

Poslední zastávka v rámci projektu Poznej svého farmáře a BIO ZÁŘÍ Vás zve do Zlínského kraje, a to konkrétně do vesnice Velehrad u Uherského Hradiště. Probíhat zde budou komentované prohlídky celého zahradnictví. K ochutnávce budou k dispozici různé druhy biozeleninových salátů a biozeleniny – vše čerstvě sklizené. Na farmě je možné také nakoupit přímo ze dvora, těšit se můžete také na farmářský trh. Pro děti je připraven bohatý tematický doprovodný program. 

Více informací na Poznej svého farmáře.

Vydejte se poslední zářijový víkend na Moravu a vyrazte do zahradnictví Biozelenina Velehrad. Nachází se necelých 7 kilometrů od Uherského Hradiště v jednom z nejmalebnějších koutů Slovácka. Zahradnictví zde založili už v roce 1994: „Obklopuje nás krásná příroda, kolem jsou Chřibské kopce, lesy, louky a potoky jsou plné pstruhů a raků. Hospodaříme zde na 4 hektarech orné půdy, na kterých pěstujeme výhradně biozeleninu, dále máme asi 19 hektarů pastvin, kde máme koně, a také 2 hektary sadů,“ říká majitel zahradnictví Petr Weidenthaler a dodává: „Pěstujeme široký sortiment biozeleniny, kterou sklízíme a dodáváme vždy čerstvou. Hospodaříme v souladu s přírodou a snažíme se být co nejohleduplnější, a proto u nás najdete také spoustu vzácných živočišných i rostlinných druhů.“

CO VÁS ČEKÁ?

Během dne vás farmář provede zázemím celého zahradnictví, kde se dozvíte, jakým způsobem se hospodaří ekologicky a v souladu s přírodou. Kromě ochutnávky a nákupu biozeleniny se můžete těšit na jarmark, kde se představí lokální producenti, občerstvení ze sezónních potravin nebo prohlídku zahradnické techniky. Pro ty nejmenší je připraveno dětské divadlo nebo jízda na koni. Nenechte si ujít poslední příležitost poznat biozahradnictví zblízka!